O nas

Nasza firma

Nasza historia rozpoczęła się w 1988 roku od produkcji tralek i wazonów. Szybko okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu produkty jest bardzo duże szczególnie u naszego zachodniego sąsiada. Niemcy stały się naszym głównym rynkiem zbytu.
 
W 1992 roku przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę z o.o. i przybrało nazwę STOR®, od pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela – STanisława ORzechowskiego, który kieruje przedsiębiorstwem od początku aż do dzisiaj.
 
W miarę upływu czasu wprowadzaliśmy do naszej oferty kolejne kategorie produktów i wkraczaliśmy na nowe rynki. Obecnie sprzedajemy nasze produkty w większości krajów Unii Europejskiej, a także poza nią, posiadając w ofercie kilkaset wzorów. Odpowiadając na Państwa oczekiwania każdego roku powiększamy naszą ofertę o kolejne kilkadziesiąt produktów.
 
Cały czas rozwijamy również technologię produkcji. Dzięki temu aktualnie jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdy produkt, od najmniejszych elementów dekoracyjnych, z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, aż po monumentalne fontanny i kolumny.
 

Nasze produkty

W naszej ofercie znajdziecie Państwo kilkaset wzorów, takich jak: fontanny, wazony, kwietniki, figury ogrodowe, figury zwierząt, popiersia, meble ogrodowe, a także balustrady, kolumny i sztukaterię.
 
Figury, wazony, wazy, kwietniki znajdują zastosowanie w aranżacji ogrodów, parków, pomieszczeń mieszkalnych, budynków użyteczności publicznej etc.
 
Fontanny to główny wystrój ogrodów, parków, hoteli, a także budynków użyteczności publicznej. Są one wyjątkową ozdobą stwarzając jednocześnie niezastąpiony mikroklimat oraz podnosząc wilgotność w pomieszczeniach. Za względu na duże gabaryty i znaczny ciężar, fontanny nasze składają się z elementów, co znacznie ułatwia ich transportowanie i montaż. Opcjonalnie wszystkie fontanny mogą być wyposażone w pompki (wraz z kompletem wężyków i trójników) pracujące w obiegu zamkniętym (zużycie prądu to 10 – 20 Watt). Do miejsca ustawienia fontanny nie ma potrzeby doprowadzania bieżącej wody, ponieważ do jej napełnienia, w zależności od rodzaju, wielkości, potrzebne jest 10 – 50 litrów wody, która później pracuje w obiegu zamkniętym. Zatem wymagane jest uzupełnianie tylko tej ilości wody, która odparuje.
 
Kolumny, balustrady, sztukateria stosowane są głównie przy zewnętrznym wystroju budynków, ogrodzeń a także w stylowych wnętrzach. Podane w naszej ofercie wzory kolumn są w zasadzie jedynie propozycją, ponieważ wykonujemy je na konkretne zamówienie klienta (odpowiednia wysokość). Elementy większych kolumn są wewnątrz puste, co zmniejsza ich ciężar i ułatwia montaż. Po zamontowaniu całość kolumny jest wypełniana betonem i stanowi jeden monolit.
 
Nasze produkty oferujemy w dwóch rodzajach cementu (biały i szary) oraz w kilku wykonaniach kolorystycznych: antyk, antyk żółty, antyk niebieski, biały, granit, brąz, mosiądz.
 

Nasza jakość

Miarą jakości jest dla nas Państwa satysfakcja. Dlatego też oprócz rygorystycznych norm w zakresie technologii produkcji zapewniających wyjątkowe walory wizualne oraz wieloletnią trwałość produktów, nie mniej ważne jest dla nas Państwa zadowolenie związane ze współpracą z nami.
 
Produkowane przez nas wyroby wykonywane są z wysokiej klasy betonu, odpornego na wszystkie warunki atmosferyczne (mróz, deszcz, słońce). Jakość betonu jest systematycznie badana przez wyspecjalizowane laboratorium. Wyroby nasze są także zbrojone tam, gdzie jest to niezbędne (np. misy fontann).
 
Starając się sprostać Państwa oczekiwaniom każdego roku wprowadzamy do oferty kilkadziesiąt zupełnie nowych produktów. Są to zarówno wzory klasyczne, jak i autorskie, przygotowywane przez naszych artystów.
 
Za szybkość i terminowość dostaw odpowiada między innymi autorski system informatyczny do planowania i harmonogramowania produkcji. Dzięki temu mają Państwo pewność, że Państwa zamówienie zawsze zostanie zrealizowane na czas.
 
Dodatkowo oferujemy Państwu atrakcyjne warunki współpracy, wysokiej jakości katalogi (drukowane i w wersji elektronicznej), doradztwo przy składaniu indywidualnych zamówień, opcjonalne wyposażenie naszych produktów (np. odpowiednie pompy wraz z wężykami do fontann), oraz dodatkowe materiały, takie jak schematy montażu fontann.